למה צריך להשקיע גם בעיצוב חדר האוכל

הרבה שנים עבדתי במפעלים תעשייתיים. חלקם גדולים יותר וחלקם פחות.

עם זאת, לכולם היה מכנה משותף - חדר האוכל היה מבעס !

 

מייד עם הכניסה לחדר האוכל היית מרגיש חזרה בזמן לתקופת הגדנ"ע. 

עגלות המזון המיושנות למראה עם מדפי הנירוסטה מפוזרות בחלל ללא קשר, עגלת הסכום (שוב מיושנת עם צינורות נירוסטה) , ברוב המקרים תור ארוך או חוסר הגיון בזרימה (המרק בצד ימין אבל הפחמימה בצד שמאל של חדר האוכל), ותמיד בסוף אחרי שכבר ישבת אתה מגלה ששכחת לקחת לך כוס מים.

ומה בעניין האוכל ? אז ככה .... האוכל דווקא היה בסדר ודיי משביע, במיוחד אם השף המקומי השתדל לגוון עם הסלטים ואפילו להפתיע עם צ'יפס בימי חמישי.      ועדיין רוב האנשים התלוננו כי "האוכל על הפנים".

לפני כמה שנים היתה סתימה במערכת הביוב באחד המפעלים שגרמה להצפה של הביוב בתוך המטבח , אחרי בדיקה ועוד בדיקה הסתבר שהפתרון מחייב הרמה של הריצוף לצורך טיפול באזור הבעייתי ומכאן הוחלט שאם כבר.... יאללה נעשה שיפוצון לחדר האוכל. 

עשינו שיפוץ - חדר האוכל שינה פניו לחלוטין, מחלל חשוך ומיושן לחדר אוכל מעוצב וחמים. עגלות  ההגשה הוצנעו מאחורי דלפק מעוצב בפסי עץ, נפתחו חלונות לאיוורור החלל, הקירות נצבעו ונתלו תמונות, מערכת שמע שהוטמעה בתקרה איפשרה השמעת מוסיקת רקע בזמן הארוחה.

בחצי שנה שאחרי השיפוץ הפך חדר האוכל למקום מפגש. פתאום האוכל היה טעים יותר למרות שהתפריט לא השתנה בכלל והשף נשאר אותו שף.

האווירה הנעימה יצרה "מקום לאכול בו". ממקום שעובדים נמנעים מלהגיע אליו הפך חדר האוכל למקום מפגש להפסקת צהרים.

העובדים הרגישו שההנהלה קשובה ומוכנה להשקיע בהם. הידיעה שהפסקת הצהרים חשובה ובעיקר הסביבה שבה יושבים לאכול מזמינה ונעימה עשתה הבדל עצום בחיבור של העובדים למקום.

אז למה להשקיע בחדר אוכל ? מכיון שכולנו, ולא משנה באיזה משרה אנחנו נושאים - בין אם מנהל בכיר ובן אם עובד באולם הייצור - נהנה יותר "לצאת להפסקת צהרים", ולא "ללכת לאכול צהרים". 

תחשבו על זה רגע .... אם הייתם יוצאים לאכול בחוץ ? איך הייתם מעדיפים לשבת להפסקה עם חבר ? במסעדה/בית קפה או במזללה של מזון מהיר?

ולמה ההשוואה ? מכיון שבמסעדה או בית קפה המקום מעוצב יותר , נעים יותר , מייצר אווירה , מייצר חוויה, כיף לשבת ולשוחח.

מזללה בד"כ לא מעוצבת, הריהוט והאיבזור זול ופשוט, אין אווירה, מרגיש "לאכול וללכת...".

תמונות לפני ואחרי של חדר האוכל לעיל

חברות ומנהלי מפעלים שמבינים את החשיבות של השקעה בחדר האוכל לרווחת העובדים ומעוניינים לשדרג את הקיים מוזמנים לפנות אליי לפרטים נוספים.  פגישת יעוץ בחינם.

הצטרפו לרשימת הדיוור וקבלו את הפוסטים שלי ישר למייל.